Історія нашого ліцею

У затишному куточку міста Дергачі подалі від проїжджої частини височіє одноповерхова акуратна споруда, вся у квітах – це наш ліцей .
Історія ж нашого ліцею , її початок сягає ще в 1961 рік . Була заснована школа, її директором став Запорожець Іван Якович, при Дергачівській СШ № 1.

З пер/Files/images/img572.jpgших днів Великої Вітчизняної війни І.Я.Запорожець брав участь у боях з фашистами. З 25 червня до вересня 1941 року воював у артилерійському полку, з лютого по вересень 1943 року – заступник політрука батареї. З січня 1944 року по 9 травня 1945 року у складі 9 гвардійської артилерійської Червонопрапорної ордена Суворова Запорізької дивізії прориву РГК – парторг батареї управління дивізії. Сталінградська битва нагадувала м’ясорубку. Підрозділ, де служив Іван Якович, провів вдалу операцію, за що бійці одержали медалі «За оборону Сталінграда», «За бойові заслуги». Потім було оточення 6-ї армії фельдмаршала Паулюса, двічі – штурм Мамаєвого кургану, бої за рідний Харків, форсування Дніпра. Брав участь у визволенні Румунії, Болгарії, Угорщини, Югославії. Кілька разів був поранений. Іван Якович - учасник знаменитого Параду Перемоги 24 червня 1945 року на Красній Площі. Він був правофланговим 3-го Українського фронту. Через деякий час Іван Якович демобілізувався, приїхав у рідні Дергачі. Вчителював, працював у районному комітеті партії, директором Дергачівської №3 та Слатинської шкіл. 18 років був директором заснованої ним заочної школи. Його трудова педагогічна діяльність відзначена знаком «Відмінник народної освіти» і Почесною грамотою Президії Верховної Ради УРСР.

Школа мала назву Дергачівська заочна і навчалося в ній 293 учнів. Мала школа на початку свого існування лише 12 НКП. Найбільшого росту вона досягла в 1980 роках, маючи разом із сумісниками 47 вчителів. До складу школи входило 19 НКП, в яких навчалося приблизно 1250 учнів. Крім центрального НКП , вчителі - предметники працювали на базі денних шкіл, тобто користувалися там наочністю та ТЗН . Навчалися на НКП , крім центрального , за заочною формою навчання, в 3 дні , центральний НКП мав вечірню форму навчання, двозмінну – в 4 дні. У 1964 – 67 рр систематично працював літературний гурток у школі . Вела його Науменко – Жовтобрюх Р.П. Літгурток випускав стінгазету “ Слово молоді” на ДЗТ , а звідти кращі твори надсилались у райгазету “ Ленінський шлях”, де була рубрика “ Молоді голоси” . З 1987 по 1997 рік директором школи була Малець Надія Андріївна. З 1997 року школу очолила Фоміна Руслана Миколаївна. Вона виявила неабиякі організаторські здібності, опанувала новітні педагогічні технології і допомагала вчителям застосовувати їх у повсякденній роботі. Директор школи Єфіменко Зорина Олександрівна , очолює школу з 1 вересня 2003 року , за фахом вчитель історії та правознавства.

/Files/images/img599.jpgПедагогічний колектив вмів не тільки наполегливо працювати, але й активно відпочивати. Поїздка до м.Кишинів/Files/images/img600.jpg/Files/images/img570.jpgДопомога школи сільському господарству

Кiлькiсть переглядiв: 869