Загальнонаціональний правопросвітницький проект "Я маю право!"

/Files/images/0pravo/pravo2.jpg

Указ Президента України №361/2017 «Про оголошення в Україні 2018 року Роком реалізації правопросвітницького проекту «Я маю право!»
Розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 вересня 2017 року № 638-Р "Про реалізаціюправопросвітницькогопроекту “Я маю право!” у 2017—2019 роках"

Загальнонаціональний право​просвітницький проект "Я МАЮ ПРАВО​!" реалізується Міністерством юстиції у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, територіальними органами юстиції, за підтримки юридичних клінік, міжнародних донорів та партнерів.

Мета проекту – підвищити юридичну грамотність українців та сформувати нову правову культуру в суспільстві. Це масштабна реформа правової свідомості, яка забезпечить сталий розвиток України як сучасної демократичної держави.

Проект "Я маю право!" інформує громадян про їхні права, навчає, як ці права захищати, дає чіткі й зрозумілі поради, як діяти, коли права порушують.

Одним з ключових елементів, який забезпечує реалізацію проекту «Я МАЮ ПРАВО!», є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Розпорядження КМУ від 20.12.2017 № 1012-р «Про схвалення Стратегії інформування громадян про гарантовані їм Конституцією та законами України права на період до 2019 року»

Правова освіта

Мета правової освіти:

Сформувати свідомого громадянина, патріота, професіонала, тобто людину з притаманними їй особистісними якостями й рисами характеру, світоглядом і способом мислення, почуттями, вчинками та поведщінкою, спрямованими на саморозвиток демократичного громадянського суспільства в Україні.

Завдання правової освіти:

· вивчення й забезпечення в реальному житті прав людини як гуманістичної цінності ;

· формування національної свідомості, визнання духовної єдності поколінь та спільної культурної спадщини, виховання почуття патріотизму;

· формування соціальної активності професійної компетентності особистості;

· утвердження гуманістичної моралі та формування поваги до таких цінностей, як свобода, рівність, справедливість;

· виховання поваги до Конституції України, законодавства, державної мови;

· розвиток критичного мислення, вміння відстояти свою думку, передбачити можливі наслідки дій та вчинків;

· уміння визначити форми та способи своєї участі у суспільному житті, захищати та підтримувати закони і права людини, бути обізнаним зі способами соціального захисту.

Принципи виховання:

· індивідуальний підхід;

· диференційований підхід;

· врахування вікових особливостей;

· науковість;

· наступність і безперервність;

· гармонія інтересів, потреб і бажань учнів;

· самодіяльність і самостійкість;

· зв’язок із життям;

· дисципліна.

Всеукраїнський тиждень права

Відповідно до розпорядження голови Дергачівської районної державної адміністрації від 27.10.2017 №527 «Про затвердження Плану заходів щодо участі Дергачівського району у проведенні у 2017 році Всеукраїнського тижня права» начальником Дергачівського бюро правової допомоги Ярошенко Н.І. була проведена правопросвітницька бесіда на тему «Виховання правової культури – шлях до правової держави».

/Files/images/03/prav2017_111.jpg/Files/images/03/prav2017_2.jpg/Files/images/03/prav2017_3.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 193