«Ніхто не забутий, ніщо не забуто !»

Учні Дергачівської вечірньої (змінної) школи 1 вересня на першому уроці поринули у спогади про Велику Вітчизняну війну. Вчитель історії Рожкова Тетяна Костянтинівна дуже цікаво розповіла і показала на прикладах документального матеріалу про події Великої Вітчизняної війни, ознайомила учнів з героїчними подіями тих років на Харківщині.Це сприяло виховуванню поважного ставлення до ветеранів Великої Вітчизняної війни, формуванню історичної пам'яті та національної самосвідомості, розвитку загальнолюдських цінностей. На конкретних прикладах прозвучала розповідь про героїзм і самовідданість захисників Вітчизни, їх готовність до самопожертвування в ім'я Перемоги. Вчитель зробила наголос на тому, що джерелом бойового духу воїнів була любов до рідної землі. На уроці були використані уривки історичних документів, фронтові листи, аудіо- та відеоматеріали, художні твори. Оформленню кабінету слугувала тематична виставка, фотодокументів, художньої та мемуарної літератури, дитячих малюнків. Наприкінці уроку вчитель через низку запитань підвела учнів до розуміння того, що людство не повинно допустити повторення трагічної події.